Speak II – syntezator mowy

 • Dodaj recenzję:
  • Kod: SpeakII
  • Producent: Altix Sp. z o.o.
  • Kod producenta: SpeakII
  • Dostępność: Towar dostępny na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 434,15 zł 534,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue
  • Odbiór osobisty GRATIS

   Koszty dostawy
   Odbiór osobisty0,00 zł
   Paczkomat InPost - przelew/PayU13,00 zł
   Kurier DPD - przelew/PayU12,99 zł
   Kurier DPD - pobranie16,99 zł
   Kurier miejski (Wrocław) -
   Dostawa gratis od 300 zł
   10,00 zł

  Speak II – syntezator mowy

   

  Speak II z głosem Jan w wersji 3 to niesłychanie szybki i wyjątkowo responsywny syntezator, odczytujący wszelkiego rodzaju teksty, nawet najbardziej skomplikowane. Speak jest pionierskim na polskim rynku syntezatorem mowy, autorskim produktem naszej firmy. Pojawił się w roku 1988. Jego prezentacja na antenie Polskiego Radia wzbudziła zachwyt słuchaczy. Pierwsze egzemplarze Speaka zostały sprzedane w 1989 roku.

  Syntezator odczytuje książki, notatki i pliki tekstowe wszystkich rodzajów. Jest syntezatorem programowym, wyróżniającym się kilkoma walorami istotnymi z punktu widzenia użytkownika. Jest bardzo szybki w działaniu - natychmiast reaguje na wszelkie polecenia, dobrze intonuje odczytywany tekst, jest wydajny. Daje ponadto możliwość decydowania o odstępach pomiędzy różnymi fragmentami tekstu. Mówi wyraźnie, aczkolwiek ma nieco sztuczny głos. Umożliwia tworzenie reguł odczytywania słów i nawet bez programu udźwiękawiającego potrafi przeczytać pliki tekstowe.

  W wersji 3 dodano obsługę standardu SAPI5, poprawiono jakość głosu oraz intonację, usunięto błędy związane z pomijaniem przerw interpunkcyjnych w czasie ciągłego czytania tekstu, usunięto ograniczenie jednego słowa do dwudziestu liter i jednego zdania do dwudziestu słów. Głośność syntezatora można teraz regulować z poziomu Speak II, niezależnie od głośności pozostałych dźwięków w systemie (funkcja ta nie działa w programie JAWS).

  Pliki konfiguracyjne i pliki słownika przechowywane są obecnie w folderze użytkownika. Dzięki temu każdy użytkownik komputera może posiadać osobne ustawienia programu i osobny słownik. Speak II rozpoznaje liczby rzymskie do 3999 włącznie. Rozpoznawanie liczb rzymskich można teraz wyłączyć w oknie konfiguracji syntezatora. Można również zablokować przetwarzanie liczb rzymskich, które są popularnymi skrótami lub słowami, np. "mi", "CD","MIX" itp.

  W najnowszej wersji dodany został ponadto rozbudowany edytor słownika wyjątków. Przetwarzanie słownika można obecnie wyłączyć w oknie konfiguracji Speaka. Zmiany dokonane w oknie konfiguracji syntezatora są uwzględniane natychmiast po wciśnięciu przycisku OK. Dodano także przydatną możliwość internetowej autoryzacji. Klucz licencyjny można uzyskać w dowolnej chwili, kontakt z pracownikiem firmy nie jest już konieczny. Pojawiła się bardzo przydatna funkcja sprawdzania czy pojawiła się nowsza wersja pakietu. Możliwe jest automatyczne pobranie oraz zainstalowanie ewentualnych poprawek.